08.01.2019

ZFP realitní fond uskutečnil první prodej nemovitosti z majetku fondu - budovy Florenc Office Center v Praze

Praha, 7. ledna 2019

ZFP realitní fond obhospodařovaný společností ZFP Investments, investiční společnost, a.s., uskutečnil první prodej nemovitostního aktiva ze svého portfolia, a to administrativní budovy Florenc Office Center v centru Prahy. Tato budova prošla v roce 2018 rozsáhlou rekonstrukcí tak, aby vyhovovala současným požadavkům na kvalitu nájemních prostor tohoto druhu a v návaznosti na tuto rekonstrukci byla opakovaně plně pronajata jedné z nejvýznamnějších poradenských společností - společnosti KPMG.

 

 

Administrativní budova Florenc Office Center se nachází v obchodní části centra Prahy, s pěší dostupností do historického centra. Budova je dobře dostupná z hlavních komunikací a všemi typy veřejné dopravy. V blízkosti se nachází stanice metra. Nemovitost má rozlohu 11.045 m2, 10 nadzemních podlaží a tři podzemní podlaží. Má 145 podzemních parkovacích stání a 23 venkovních parkovacích míst podél jižní strany objektu. Uvnitř jsou dvě hlavní recepce s propojením na 4 výtahy, nacházející se ve středu budovy. Spojení s garážemi je zajištěno dvěma výtahy. Vstup do podzemních garáží je z jižní strany komplexu.

Budova Florenc Office Center byla první budovou pořízenou do portfolia fondu v březnu roku 2014. ZFP realitní fond je speciálním nemovitostním fondem pro veřejnost, který vznikl v červnu 2013. V lednu 2019 hodnota majetku fondu dosahuje částku téměř 7 miliard Kč.

 

 

"Sme hrdí na to, že sa nám podarilo úspešne uzavrieť veľkú medzinárodnú transakciu, kde sme dokázali ponúknuť a predať exkluzívny projekt pre významnú finančnú skupinu z Kórei. Chcel by som sa poďakovať celému teamu našej spoločnosti, ktorí preukázali svoju lojalitu, profesionalitu a zodpovednosť. Samozrejme veľké vďaka patri aj našim investorom, ktorí nám zverili svoje aktíva. A v neposlednom rade našim spolupracovníkom z predaja, ktorí odviedli fantastický výkon" řekl Peter Lukáč, místopředseda představenstva ZFP Investments.