Obchodní centrum Frýda

V prosinci 2015 koupil ZFP realitní fond obhospodařovaný společností ZFP Investments, investiční společnost, a.s., o obchodní centrum Frýda ve Frýdku–Místku. Frýda, nově postavená v roce 2014, je jediné obchodní centrum v centru města s plochou k pronájmu 15 tisíc  obsazenou téměř 60 nájemci. 

Obchodní centrum Frýda je strategicky situováno v centru města v blízkosti hlavních dopravních uzlů a se spádovou oblastí pokrývající asi 150 tisíc obyvatel. Jeho atraktivitu zvyšuje i těsné sousedství nového zimního stadionu a bezproblémové parkování pro více než 500 automobilů.

OC Frýda Město Frýdek–Místek a okolí patří k ekonomicky nejsilnějším lokalitám v Moravskoslezském kraji. Výrazně k tomu přispívá automobilka Hyundai, která produkuje ročně více než 300 tisíc vozidel a zaměstnává téměř 4 tisíce obyvatel z Frýdku–Místku a okolí.

Obchodní centrum Frýda bylo dokončeno v roce 2014 developerskými společnostmi GEMO HOLDING a TK Development. Za účelem akvizice a provozování obchodního centra spojil ZFP realitní fond své síly s lokálním investorem, který disponuje rozsáhlými zkušenostmi s provozováním retailových center.

Mezi největší nájemce obchodního centra patří známé značky jako například Billa supermarket, H&M, Sportisimo, New Yorker, Reserved, DM, Orsay a více než 50 dalších.

Lokalita budovy na Google Maps.

Virtuální procházka kolem budovy obchodní centrum Frýda pomocí Street View.