O investování O investování

O investování

Hledáte stabilní a perspektivní způsob investování? Pokud ano, jste na správném místě. Realitní fondy jsou stále oblíbenější volbou pro ty, kteří chtějí využít výhod spojených s investicemi do nemovitostí.

Proč investovat

Zde se dozvíte, proč je investice do realitních fondů zajímavá, jak fungují či jaké jsou jejich potenciální výhody a rizika. Bez ohledu na to, zda jste začátečníkem či zkušeným investorem, naše informace vám pomohou lépe porozumět fungování realitních fondů a rozhodnout se, zda je pro vás správná volba. Připojte se k nám na a objevte všechny možnosti, které náš ZFP realitní fond nabízí.

Pravidelný výnos z nájemného a růstu cen nemovitostí
Pravidelný výnos z nájemného a růstu cen nemovitostí
Hlavním zdrojem výnosu fondu je příjem z nájemného a v případě růstu ceny nemovitostí zvýšená hodnota nemovitostí.
Investice je chráněna
Investice je chráněna
Majetek v podílových fondech je oddělený od majetku investiční společnosti a nemůže se stát majetkem investiční společnosti. Kontrolní činnost nad dodržováním povinnosti při nakládání s majetkem fondu vykonává depozitář fondu. Činnost investiční společnosti, jakož i depozitáře podléhají dohledu ČNB.
Odolává dění na akciových a dluhopisových trzích
Odolává dění na akciových a dluhopisových trzích
Výnosy z nemovitostí obvykle nekopírují ekonomické cykly, odolávají dění na akciových a dluhopisových trzích.
Geografická a sektorová diverzifikace
Geografická a sektorová diverzifikace
Investujeme do bezpečných a kvalitních nemovitostí, s nájemci, kterými jsou velké finančně stabilní mezinárodní instituce, umístěné v různých zemích a zahrnující různé sektory nemovitostí, především administrativní budovy, obchodní a logistická centra.
Prémiové nemovitosti - full
Prémiové nemovitosti ve 4 zemích
Vaše peněžní prostředky v ZFP realitním fondu jsou investovány do prémiových nemovitostí ve čtyřech zemích Evropy, a to Česku, Slovensku, Maďarsku a Polsku.
Spolehliví nájemci - full
Spolehliví nájemci s inflačními doložkami
Nájemci budov v portfoliu ZFP realitního fondu se řadí mezi významné mezinárodní společnosti podnikající v různých sektorech. Příjmy z nájemného bývají zajištěny tzv. inflační doložkou, která bývá upravena v nájemních smlouvách.
Profesionální řízení fondu
Profesionální řízení fondu
Správci ZFP realitního fondu jsou zkušení profesionálové se znalostmi a dlouholetými zkušenostmi z nemovitostního trhu v ČR i dalších státech Evropy. Nemusíte se starat o nájemce, opravy atd., což šetří vaše náklady spojené s nákupem, správou či prodejem nemovitosti.
Finančně dostupná investice do nemovitostí
Finančně dostupná investice do nemovitostí
Investovat do nemovitostí přes realitní fondy je nejdostupnější forma investic do hmotného majetku. Investování do ZFP realitního fondu je možné již od 3 000 Kč, tudíž je dostupné pro každého.
Daňová optimalizace investic
Daňová optimalizace investic do realitních fondů
V případě prodeje podílových listůů je výnos po 3 letech osvobozen od daně z příjmu pro fyzické osoby nepodnikatele, na fyzické osoby podnikatele a právnické osoby se daňový test nevztahuje.

Jak investovat

 1. 01
  Kontaktujte obchodníka ze ZFP akademie s tím, že chcete investovat do ZFP realitního fondu. Vyplňte formulář Žádost o registraci podílníka a vydání podílových listů a další požadované dokumenty. Váš obchodník vám s tím ochotně pomůže.
 2. 02
  Vyplňte formuláře a dokumenty předejte je vašemu obchodníkovi.
 3. 03
  Peněžní prostředky zašlete na účet fondu č. 266443343/0300 s variabilním symbolem ve tvaru:
  • rodné číslo (fyzická osoba)
  • IČO (právnická osoba)
 4. 04
  Po zaevidování vaší platby vám zašleme konfirmaci, tj. potvrzení o vydání podílových listů . Každý rok vám budeme zasílat roční výpis o stavu vaší investice.

FAQ

Podívejte se na soubor nejčastějších dotazů ohledně fungování realitních fondů.

Co nabízejí realitní fondy?

Realitní fondy nabízejí investiční diverzifikaci, likviditu a možnost investice s relativně nižšími částkami ve srovnání s přímým nákupem nemovitostí.

Jaká rizika jsou spojena s investicemi do realitních fondů?

Stejně jako u ostatních investic, i investice do realitních fondů nesou určitá rizika, jako je například kolísání tržních cen nemovitostí či výnosů cen nemovitostí.

Jaké výhody mají investice do realitních fondů?

Investice do realitních fondů mají několik výhod. Investoři mohou těžit z potenciálního růstu hodnoty nemovitostí a pravidelných výnosů z nájemného, aniž by museli sami řešit jejich správu a údržbu, případně starosti s nájemci. Profesionální tým správců se ve fondu stará o veškeré operace a investoři tak bez omezení využívají všech přínosů realitního trhu bez značného časového a finančního závazku.

Jaký je hlavní zdroj výnosu pro investory v realitních fondech?

Hlavním zdrojem výnosu pro investory v realitních fondech je příjem z nájemného a v případě růstu ceny nemovitostí zvýšené hodnoty nemovitostí.

Jak jsou příjmy z nájemného chráněny proti inflaci?

Příjmy z nájemného mohou být zajištěny tzv. inflační doložkou, která bývá upravena v nájemních smlouvách.

Jak se výnosy z nemovitostí v realitních fondech chovají vzhledem k ekonomickým cyklům a trhům?

Výnosy z nemovitostí v realitních fondech obvykle nekopírují ekonomické cykly, odolávají dění na akciových a dluhopisových trzích.